Kim jesteśmy?

Le Rêve to jedyna szkoła języka francuskiego we Wrocławiu, w której wszystkie grupy są maksymalnie 4-osobowe. Głównym celem naszej szkoły jest nastawienie na komunikację. Podczas zajęć w Le Rêve na każdym poziomie zaawansowania najwięcej czasu zawsze poświęcamy na mówienie. Ćwiczymy również francuską gramatykę, pisanie czy czytanie tekstów, ale 70% zajęć w naszej szkole to przede wszystkim praktyka.

Pracujemy na programie autorskim, który jest dostosowany do małej ilości osób w grupach. Dla nas najważniejsze jest, aby uczeń zrozumiał dany temat, a nie wertowanie podręcznika, bez względu na to, czy ktoś zrozumiał zagadnienie, czy też nie. Wszystkich traktujemy indywidualnie i jeżeli ktoś chce odrobić zajęcia, na których go nie było, to może przyjść na inne zajęcia na tym samym poziomie i nadrobić materiał.

W ofercie Le Rêve są również zajęcia z fonetyki, konwersacje i warsztaty gramatyczne. Mamy podział na grupy studenckie, dla dorosłych, dla dzieci czy dla seniorów. Ucząc się w grupach 4-osobowych, uczniowie szkoły języka francuskiego Le Rêve robią bardzo szybkie postępy. Kadra nauczycielska złożona jest z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu. W Le Rêve uczą także native speakerzy, dzięki którym nauka francuskiego jest dużo bardziej efektywna.

W Le Rêve, oprócz nauki, proponujemy również wiele zajęć pozalekcyjnych, organizujemy również wiele imprez tematycznych, na przykład Fiestę francusko-hiszpańską, Językową Grę Miejską, warsztaty kulinarno-językowe, a także wyjazdy do Francji na obozy letnie.

Kurs języka francuskiego w naszej szkole możecie zacząć w każdym momencie. Wystarczy, że zbiorą się 3 osoby na tym samym poziomie. Język francuski w naszej szkole jest jedynym językiem, dlatego też skupiamy się na nim całkowicie, a nasi lektorzy są doświadczeni w nauczaniu i kochają to, co robią.