Pracujemy na autorskim programie

W naszej szkole zajęcia prowadzone są w oparciu o autorski program dostosowany do tak małej liczby osób w grupach :) Dzięki niemu już od pierwszych zajęć nasi uczniowie rozmawiają, stawiają pytania oraz tworzą dialogi. Opanowanie pierwszej części programu pozwala na swobodne komunikowanie się we wszystkich sytuacjach życia codziennego. Nie zapominamy o gramatyce, ale próbujemy ją przekazać w „bezbolesny sposób” i wpleść w naturalny proces mówienia.

 

 

Prowadzimy własną stronę z gramatyką

Program naszej szkoły zawiera wiele tematów do dyskusji, ale również materiały dodatkowe, takie jak gry czy nagrania. Zawsze staramy się prowadzić zajęcia w taki sposób, aby każdy z uczniów zrozumiał dany materiał. Nie opieramy się na żadnym podręczniku, który należy realizować. Dla nas liczy się to, aby wszyscy dobrze opanowali dany temat. Wtedy dopiero możemy ruszyć dalej. W przypadku, gdy kogoś nie ma na zajęciach, zawsze może nadrobić materiał w innej grupie lub umówić się indywidualnie z lektorem. Prowadzimy również własną stronę z gramatyką na Facebooku oraz Instagramie! 

https://www.facebook.com/SlimakTlumaczy/ 

https://www.instagram.com/slimaktlumaczy/

 

Mamy własny kanał na Youtube

Program dla wyższych poziomów jest również podporządkowany mówieniu. Prowadzimy dyskusje na aktualne tematy, ćwiczymy gramatykę, oglądamy materiały video. Zawsze dostosowujemy program do umiejętności i poziomu uczniów. A w małych grupach jest to jak najbardziej możliwe. Posiadamy również własny kanał na Youtube, na który wrzucamy filmiki z naszymi lektorami!